Forum IFA - filolodzy angielscy 2009 Strona Główna IFA - filolodzy angielscy 2009
Forum wrocławskich, uniwersyteckich filologów angielskich
=> new IFA'09 forum

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

żywi - piątek 23rd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum IFA - filolodzy angielscy 2009 Strona Główna -> Integracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrian Fulneczek



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: Branice

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 18:24    Temat postu: żywi - piątek 23rd Odpowiedz z cytatem

jakoś ten dział ostatnio cierpi na brak życia Smile

późno już, ale pewnie wiele osób gdzieś dzisiaj wychodzi więc gdyby chcieli się tym pochwalić/szukali kompanów, temat się przyda, ai? Wink

eng.:

anyone planning to get loooow tonight - tell the others about it Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Paź 23, 2009 18:24    Temat postu:

Powrót do góry
Jožin z bažin



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Paryż Śląska

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktos chcial wbic do akademika na bibe niech bije na PW. Pozdro Very Happy
_________________
'grant me chastity and continence, but not yet'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wujek Wredny Qłak



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 41

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maybe saturday? I think it is a good day (evening, night) to party? Very Happy BUT i've got only 30 zl till friday Razz so i hope that there will show up sb who will buy me a drink ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrian Fulneczek



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: Branice

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my observations:

they "connected" Droga do Mekki with Bezsenność ! This way, u buy one ticket for both clubs - great bargain Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jožin z bažin



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Paryż Śląska

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Let someone heal my bloody hangover, then i'll go out with you tonight -_-
Any ideas mates?
_________________
'grant me chastity and continence, but not yet'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek Walczak



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i'm fucking sick!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magda Dz



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 11

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poor Krzysztof Walczak... Sad he's sneezing.
_________________
život je život
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wujek Wredny Qłak



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 41

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I told you not to run naked on the streets... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile kosztowało pozyskanie 1 zł cła?
wczoraj (21:39)
22 etaty doświadczonych celników.
Od początku roku. zatrzymano 250 paczek. wysłano 100 wezwań do zapłaty (ciekawe ile wynosi średnie wezwanie, 50 zł?).
Faktycznie, słuszną linię ma nasza władza w walce o wpływy Smile))))
Odpowiedz
Zwiń odpowiedzi Zgłoś
ZgłośMichał43 min. temuBardzo dobrze, trzeba eliminować cwaniaków oszukujących Państwo i przedsiębiorców uczciwie importujących towar. Każda firma musi zapłacić przy imporcie około 30% podatków i o tyle też, bez żadnego zarobku dla firm, importowany towar jest droższy po przekroczeniu granicy - jak mamy konkurować z prywatnym importem nie płacącym cła i VAT? Jak mamy podnosić płace naszym pracownikom? Mam trzech pracowników i mają u mnie 3000 na rękę, chcę dać więcej, ale muszę być chroniony ja i moi pracownicy przez służby państwowe, przed nieuczciwą konkurencją - moi pracownicy już nie kupują na chińskich portalach.
Zgłośakr1h temukomuś się nie podoba płacenie cłą - to niech się nie dziwi, że służba zdrowia i edukacja kuleją... będzie cło - to będzie można nasz kraj rozwijać.
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"aby Polak kupował to co polskie" - nie dość że drogie to w dodatku i tak jest robione jako OEM lub pochodne. Czyli wyprodukowane w Chinach z logiem danej marki. Lub po prostu ściąga się same bebechy, składa w Polsce w obudowę wykonaną w naszym kraju i sprzedaje jako Made in Poland.
ZgłośObiektywny4h temuI bardzo dobrze bo ten plastikowy badziew zalewa cały świat.. Każdy inny kraj np Niemcy ściągają cło za wszystko jak leci.. Polska też powinna aby Polak kupował to co polskie.. Powinni jeszcze włączyć w to cenę recyklingu bo utilizacja też kosztuje..,Dopóki wynagrodzenie za pracę nie będzie dużo wyższe od wysokości pomocy społecznej, to praca nie będzie wartością, liczą się tylko cwaniaki i oszuści. Nie stać mnie na nic, nie jeżdżę na wczasy, nie stołuję się poza domem, bo kupienie chociaż każdemu z członków mojej rodziny po zapiekance to już kwota 50 zł. udrażnianie rur Ożarów Nie remontuję mieszkania, jeżdżę bardzo starym samochodem. Najstarsze dziecko, aby nam pomóc udrażnianie rur białołęka pracuje w weekendy" - napisał celnik.Jak płacą śmieszne przepychanie kanalizacji Białołęka pieniądze młody pracownik dostaje na start więcej od pracownika z 20 letnim doświadczeniem. Dziwić się że ludzi nie ma do pracy ?? albo formy zaczną płacić ale pójdą w piach Pracy nie ma właśnie tam, gdzie płaca jest przyzwoita - brakuje głównie wykształconych fachowców. Jakiś czas temu pracowałem w dziale kadr dużej firmy, uchodzącej za bardzo dobrze płacącą (branża elektroniczna). Codziennie udrażnianie rur falenica wpływało kilkadziesiąt CV i podań o pracę na stanowisko... portiera, sprzątaczki, pracownika ochrony, itd. Ale poszukiwanie specjalisty z zakresu np. mechatroniki trwało czasem całymi miesiącami, mimo oferowania przez firmę bardzo dobrych przepychanie rur anin warunków płacowych. Ale tak to jest... Nikt nie nauczy się fachu (nie mówię nawet o studiach zawodowych), tylko oczekuje pięciocyfrowej pensji z ukończonym gimnazjum i dwiema lewymi rękami do pracy. Inną grupę stanowią tzw. "absolwenci" - po skończonych (niewątpliwie bardzo ciekawych) kierunkach typu Etnografia, czy Filozofia Przyrody - i ich teksty "nie po to skończyłem studia", żeby teraz pracować za 3 tysiące.Ja na przykład skończyłem technikum elektroniczne, ale nie mam praktyki w zawodzie. Głównie pracowałem jako operator maszyn CNC i konwencjonalnych. Nikt w zawodzie mnie nie chce przyjąć. Praktyka i doświadczenie. Nawet szansy ci nie dadzą. A i jako operator z wieloletnim doświadczeniem, ale bez kierunkowej szkoły też kręcą nosem.

Nie chodzi o "hobby" - często nie biznes, bo inaczej zostaniesz z masą długów. Cały czas masz nadzieję, że "za kilka lat się odkujesz", ale przy naszym niejasnym prawie, coraz większych obciążeniach podatkowych, itp. ta perspektywa oddala się coraz bardziej... Owszem, najprościej jest pójść do pracy najemnej do zagranicznego koncernu, niż próbować prowadzić coś swojego, ale wiele osób i tak próbuje... Niektórym udrażnianie rur żoliborz się udaje, inni bankrutują... Jak tego nie zrozumiesz, to dalej będziesz radził wszystkim "idź do pracy jako etatowy pracownik", a potem będziesz krzyczał, że "wszystkie firmy wyprzedane za granicę"... Jak marzy Ci się kraj, w którym wszyscy są jedynie siłą roboczą dla zagranicznych koncernów, to proponuję znalezienie pracy np. w Bangladeszu. A jeśli marzy ci się "dostatni zachód", to wymagaj od rządzących ułatwień, a nie utrudnień dla rodzimych przedsiębiorców...za to wyjasnienie takim ludziom jak ten od pytania dla Jolki. Ja
Zgłośujek5h temuEfekt jest taki, ze teraz paczki z Chin zamiast do Polski przyjezdzaja do Belgii i jada do Polski bez kontroli i jedynie kto nie zarabia to PP. Nie wiem kogo należy tam zatrudnili ale ktos kto oddal caly biznes kurierski konkurencji po bezprawnym wypowiedzeniu obowiazujacych umow powinien trafic pod lupr sluzb specjalnych
Zgłoś
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split


Ostatnio zmieniony przez jacko dnia Pią Lis 27, 2020 18:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acek władza sama się nie wyżywi, a i rodzina musi z czegoś żyć. Złodzieje nie lubią konkurencji.
ZgłośJacek9h temuA nikt nie wpadł na to, że może należałoby zlikwidować albo drastycznie zmniejszyć podatki a także armię urzędników?
Wtedy problem nieuczciwej konkurencji rozwiązałby się sam.
Zgłośkosztowało dużo10h temubo prawdziwe interesy robi się na słomianych inwestycjach
ZgłośObs10h temuDziałania każdej służby są skierowane na zapobieganie pewnym zjawiskom w tym wypadku ochrona rynku unijnego , rachunek ekonomiczny ma drugorzędne znaczenie. Ochrona rynku to ochrona przedsiębiorców płacących podatki przed lewym importem
ZgłośHenio10h temu@Marcin to dziwne, bo zapłaciłem VAT od telefonu, który kupiłem za ok. 120 USD. Oczywiście miałem dowody przelewu itd. Towar z Chin przyszedł w 5 dni do PL, a urząd celny trzymał telefon ze 3 tygodnie.
ZgłośBurbon10h temuDo Marcin
VAT placimy powyżej 22 EUR, cło Powyżej 150 EUR.
ZgłośMarcin12h temuTak wygląda wolna gospodarka- importujesz coś musisz płacić cło- zazwyczaj bo przy kwocie powyżej 150eur (z przesyłką) takie jest prawo w PL i wszędzie i to jest normalne... Poniżej tej kwoty ani Vat ani cło w PL nie występuje... proste? Nak każdy towar jest stawka celna i podatkowa więc każdy może sobie przed zakupem wyliczyć czy i ile trzeba będzie zapłacić...
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2020 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie z tych tysięcy uwolnionych 30 procent jest nosicielami i czekają nas drugie Włochy,czemu nie zostali za granicą jak im tak w Polsce było źle
Odpowiedz
Zwiń odpowiedzi Zgłoś
ZgłośDartowiak5 min. temuMoże Ty zostań na zawsze w Polsce i nie wyjeżdżaj ..abyś bie musiał wracać..biedny człowiek z Ciebie
Zgłośano7 min. temuwrócili bo w Polsce mają darmowe leczenie jakby co......
ZgłośZuza13 min. temuA ty jesteś w 100% pewien, że nie jesteś nosicielem?????
ZgłośMajonez18 min. temuPracuje w kraju i mam na tyle odłożone że nie muszę pracować,gdzie wy tam na zachodzie pracujecie skoro nie macie pieniędzy żeby przeżyć choćby 2 miesiące bez pracy jeżeli ja straciliscie
ZgłośOla24 min. temuJak jestes podatny to wczesniej czy pozniej i tak cie ten wirus dopadnie i niepotrzebne to pisanie.
ZgłośJsjs35 min. temuPewnie Ci gewerbiarze z Niemiec wrócili, żona i dzieci w PL, praca na gewerbe w DE, Kindergeld a teraz lipa. Niektórzy z nich nawet sobie składek nie opłacają i ich z Krankenkasse wypier...ja stad do Polski musieli wrócić
Zgłośandy35 min. temuMajonez,z ciebie to prawdziwy majonez.Być rasistą nawet dla rodaka- to trudno skomentować!
ZgłośWojtek36 min. temuTy wania idż lepiej spać. U was też jest niedziela. Odpocznij. Nadchodzący tydzień nie będzie łatwy.
Zgłośolo40 min. temudlatego chowajcie sie w domach bo nie wiecie kogo spotkacie na drodze a maski koniecznie nosic by sie chronic !!!
Zgłośbhhb41 min. temuja mysle ze ponad 70 procent to nosiciele i zakarzeni,albo i 90 procent niestety.
Atmosfera klimatyzacji wokół peletonu - w pewnym stopniu - przypomina sytuację klimatyzacja Pruszków z Wyścigiem Pokoju 1986 roku. Zaledwie kilkanaście dni po awarii w elektrowni atomowej w klimatyzacja Bemowo Czarnobylu kolarze zostali zmuszeni do jazdy zaledwie 100 km od miejsca katastrofy. udrażnianie rur Tarchomin Organizatorzy mieli za nic, klimatyzacja że narażają ich zdrowie na poważne konsekwencje. klimatyzacja konstancin
- Szczęście w nieszczęściu, że sprzyjał nam wiatr - wspominał po latach Ryszard Szurkowski. - Wiał w drugą stronę i pchał śmiercionośną chmurę nie w kierunku Kijowa, a Skandynawii. Gdyby było odwrotnie... Aż boję się pomyśleć. zakończenie montaż klimatyzatorów Bemowo wyścigu Paryż-Nicea poważnie wybrzmiał 11 marca. Nic z tego. Dzień później kolejny apel klimatyzacji - znów bez odzewu. 13 marca do 6. etapu nie przystąpili klimatyzacja konstancin kolarze Bahrain-McLaren (m.in. były kolarz CCC, Jan Tratnik). W sobotę nie wystartują z kolei zawodnicy Israel Start-Up Nation. W peletonie pojedzie zaledwie 95 kolarzy. montaż klimatyzacji Raszyn A na liście startowej do pierwszego etapu było 136 nazwisk.
Miał być jeszcze etap w niedzielę, klimatyzacja Raszyn ale organizatorzy zrezygnowali. Czemu nie zrezygnowali kilka dni wcześniej? Czemu peleton w ogóle wystartował? koronowirus dezynfekcja pomieszczeń
Więcej szczegółów o tym wyjątkowym wyścigu znajdziecie . Oczywiście koronawirus generalnie nie jest aż tak dużym zagrożeniem dla samych zawodników, ale przecież oni wrócą montaż klimatyzacji Pruszków do swoich najbliższych, m.in. rodziców, teściów, którzy z racji podeszłego wieku są bezbronni wobec koronawirusa.

,Dopóki wynagrodzenie za pracę nie będzie dużo wyższe od wysokości pomocy społecznej, to praca nie będzie wartością, liczą się tylko cwaniaki i oszuści. Nie stać mnie na nic, nie jeżdżę na wczasy, odkarzanie koronawirus nie stołuję się poza domem, bo kupienie chociaż każdemu z członków mojej rodziny po zapiekance to już kwota 50 zł. udrażnianie rur Ożarów Nie remontuję mieszkania, jeżdżę bardzo starym samochodem. Najstarsze dziecko, aby nam pomóc udrażnianie rur białołęka pracuje w weekendy" - napisał celnik.Jak płacą śmieszne przepychanie kanalizacji Białołęka pieniądze młody pracownik dostaje na start więcej od pracownika z 20 letnim doświadczeniem. Dziwić się że ludzi nie ma do pracy ?? albo formy płacić ale pójdą w piach , Pracy nie ma właśnie tam, gdzie płaca jest przyzwoita - brakuje głównie wykształconych fachowców. Jakiś czas temu pracowałem w dziale kadr dużej firmy, uchodzącej za bardzo dobrze płacącą (branża elektroniczna). Codziennie udrażnianie rur falenica wpływało kilkadziesiąt CV i podań o pracę na stanowisko... portiera, sprzątaczki, pracownika ochrony, itd. Ale poszukiwanie specjalisty z zakresu np. mechatroniki trwało czasem całymi miesiącami, mimo oferowania przez firmę bardzo dobrych przepychanie rur anin warunków płacowych. Ale tak to jest... Nikt nie nauczy się fachu (nie mówię nawet o studiach zawodowych), tylko oczekuje pięciocyfrowej pensji z ukończonym gimnazjum i dwiema lewymi rękami do pracy. Inną grupę stanowią tzw. "absolwenci" - po skończonych (niewątpliwie bardzo ciekawych) kierunkach typu Etnografia, czy Filozofia Przyrody - i ich teksty "nie po to skończyłem studia", żeby teraz pracować za 3 tysiące.Ja na przykład skończyłem technikum elektroniczne, ale nie mam praktyki w zawodzie. Głównie pracowałem jako operator maszyn CNC i konwencjonalnych. Nikt w zawodzie mnie nie chce przyjąć. Praktyka i doświadczenie. Nawet szansy ci nie dadzą. A i jako operator z wieloletnim doświadczeniem,le bez kierunkowej szkoły też kręcą nosem.
Nie chodzi o "hobby" - często nie ma innej opcji. Jeśli zainwestowałeś cały swój majątek i do tego nabrałeś kredytów inwestycyjnych, to ciężko czasem zarobić na spłatę raty... Prowadzisz biznes, bo inaczej zostaniesz z masą przedsiebiorca okradal.ja nie zgine bo zostana ze mna ci ktorzy wiedza ze nigdzue lepiej miec nie beda. Jakby chcieli to dawno by juz poszli. Nic na sile a wlasnie zwolnilam 7miu . Tylko ze ja mam gdzie zarobic i szukac nie musze i tym sie roznimy.W firmach w Polsce jest najczesciej slabe zaplecze socjalne, jest brudno, zimno i smierdzi udraznianie kanalizacji mokotów . Praca w naszym kraju to dolina emocjonalna i niedola finansowa. Odkad wyjechalem, czuje, ze zyje. Widze czasem na kolegow ze starej pracy, jak smutno patrza z przystanku na moj elegancki woz i
ZgłośPolak42 min. temuAnia też w urzędzie pracy już stoi w kolejce bo u nas nie ma zmywaka , a boroczka tylko to potrafi obsługiwać.
ZgłośChuck Norris45 min. temuWróciliśmy żeby was rozliczyć!!!
ZgłośJaa46 min. temubym ci majones nawet w pysk nie naplul
ZgłośAbba46 min. temuA Ty myślisz że za co karmią rodziny? Właśnie z pracy za granicą i dobrze że wracają. Tutaj wydają zarobione pieniądze i dlatego m.in. Polska ma wysokie PKB
ZgłośGdyby47 min. temunie kasa Polakow z zagranicy i tych co stac, zeby sobie wyjechali gdzie chce, i ktorych stac, zeby sobie mieszkali gdzie chca, to takie majonezy i plusujace osoby siedzialy by teraz pod budka z piwem i obgryzaly brudne paznokcie
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split


Ostatnio zmieniony przez jacko dnia Pią Lis 27, 2020 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lis 27, 2020 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzając wspólną wolę wetowania unijnego budżetu (WRF) i Funduszu Odbudowy (FO) - jeśli mechanizm praworządności w obecnym kształcie będzie utrzymany - premierzy Polski i Węgier zachowali język dyplomacji i przyjęte w Europie standardy. A nawet zapalili w tunelu światełko, mówiąc, że ustąpią wtedy, gdy nastąpi "istotna modyfikacja " mechanizmu, nie wskazując, o jakiego typu "modyfikację" im chodzi.

Premierzy starali się też podkreślać, że stoją za sobą murem, gdy mówili, że "ani Polska, ani Węgry nie zaakceptują żadnej propozycji, która zostanie uznana przez drugą za nie do przyjęcia" - co miało być sygnałem, że nie uda się ich podzielić.

To była odpowiedź na pojawiające się sugestie, że polski rząd ma mniej twarde stanowisko niż Orban, że nam bardziej zależy na budżecie i Funduszu, bo zgodnie z rożnymi parametrami będziemy jego dużo większym beneficjentem, więc możemy z tego powodu "porzucić" węgierskiego partnera.
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lis 27, 2020 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwrotnie: od dawna się uważa, że Wiktor Orban "rozrabia", ale jak przychodzi co do czego, to się dogaduje, bo ma dobre relacje z Angelą Merkel, Niemcy mają fabryki samochodów na Węgrzech, no i w końcu on nadal jest w Europejskiej Partii Ludowej, choć FIDESZ formalnie w prawach członka tej chadeckiej rodziny jest od ponad roku zawieszony.

Panowie premierzy w czwartek przecięli te wszystkie spekulacje zapewniając, że będą rozgrywali tę partię razem.

Najsłabsze w tym oświadczeniu były jednak passusy o ich trosce o przyszłość Unii Europejskiej. Trudno bowiem traktować je serio, skoro słynny artykuł 7 został po raz pierwszy w dziejach tej organizacji uruchomiony akurat wobec Polski i Węgier pod ich rządami.
WP Opinie

MACIEJ ZAKROCKI1 godzinę temu
Weto w UE. Zakrocki: "Idziemy w stronę izolacji" [OPINIA]
Wspólne oświadczenie premierów Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana nie zawiera w zasadzie żadnych nowych wątków, których obaj panowie dotąd nie poruszali, wypowiadając się w sprawie wiązania praworządności z unijnymi pieniędzmi. A jednak atmosfera wokół Polski i Węgier z każdą godziną się zagęszcza.
Premier Mateusz Morawiecki oraz premier Węgier Wiktor Orban, zdjęcie z czwartku
Premier Mateusz Morawiecki oraz premier Węgier Wiktor Orban, zdjęcie z czwartku (PAP)

Potwierdzając wspólną wolę wetowania unijnego budżetu (WRF) i Funduszu Odbudowy (FO) - jeśli mechanizm praworządności w obecnym kształcie będzie utrzymany - premierzy Polski i Węgier zachowali język dyplomacji i przyjęte w Europie standardy. A nawet zapalili w tunelu światełko, mówiąc, że ustąpią wtedy, gdy nastąpi "istotna modyfikacja " mechanizmu, nie wskazując, o jakiego typu "modyfikację" im chodzi.

Premierzy starali się też podkreślać, że stoją za sobą murem, gdy mówili, że "ani Polska, ani Węgry nie zaakceptują żadnej propozycji, która zostanie uznana przez drugą za nie do przyjęcia" - co miało być sygnałem, że nie uda się ich podzielić.

To była odpowiedź na pojawiające się sugestie, że polski rząd ma mniej twarde stanowisko niż Orban, że nam bardziej zależy na budżecie i Funduszu, bo zgodnie z rożnymi parametrami będziemy jego dużo większym beneficjentem, więc możemy z tego powodu "porzucić" węgierskiego partnera.


I odwrotnie: od dawna się uważa, że Wiktor Orban "rozrabia", ale jak przychodzi co do czego, to się dogaduje, bo ma dobre relacje z Angelą Merkel, Niemcy mają fabryki samochodów na Węgrzech, no i w końcu on nadal jest w Europejskiej Partii Ludowej, choć FIDESZ formalnie w prawach członka tej chadeckiej rodziny jest od ponad roku zawieszony.

Panowie premierzy w czwartek przecięli te wszystkie spekulacje zapewniając, że będą rozgrywali tę partię razem.
Najsłabsze w tym oświadczeniu były jednak passusy o ich trosce o przyszłość Unii Europejskiej. Trudno bowiem traktować je serio, skoro słynny artykuł 7 został po raz pierwszy w dziejach tej organizacji uruchomiony akurat wobec Polski i Węgier pod ich rządami.
I teraz ktoś uwierzy, że to oni najlepiej wiedzą, co dla tej Unii jest dobre, a liderzy pozostałych 25 państw nie wiedzą co czynią? Tylko PiS i FIDESZ dysponują znakomitymi ekspertami od prawa europejskiego, by autorytatywnie stwierdzić, że sporny mechanizm nie ma podstaw prawnych, a specjaliści z pozostałych państw, prawnicy Rady Unii Europejskiej, Parlamentu i Komisji Europejskiej błądzą jak dzieci?
Zobacz też: Zgrzyt w KO ws. aborcji. Barbara Nowacka odpowiada Grzegorzowi Schetynie

Trudno się zatem dziwić, że stanowisko obu premierów nie zrobiło w Europie specjalnego wrażenia, ani nie posunęło spraw naprzód.
doświadczenia zawodowego. specjalista chorób zakaźnych, na własnej skórze przerobił epidemię wirusowych zapaleń opon mózgowo-rdzeniowych i wątroby typu A, przygotowania do eboli i obawy przed wąglikiem. Jednak przyznaje, że udrażnianie kanalizacji Józefów najtrudniejszym doświadczeniem była dla niego jesień tego roku, kiedy na izbę przyjęć trafiali pacjenci, dla których w szpitalu nie było miejsca. udrażnianie grójec dla mnie to nie moja bajka, ale spoko podejrzewam że gdyby rządziła wielka opozycja, to kłóciliby się pewnie czy mają być oddzielne sale covidowe dla społeczności LGBT, jedni i drudzy są cacy jak są w opozycji, jak dojdą do władzy kombinują jak przepychanie rur Józefów wyrwać cash. Pamiętam czasy Kopacz i kwestię szczepionek, miała farta, bo jakby poszło coś nie tak, to udrażnianie rur Brwinów bylibyśmy w czarnej d..ie.  Tak słabej opozycji jeszcze nie widziałem, nawet dobrze punktować baboli pisu nie potrafią przepychanie kanalizacji grójec  Nikt nikogo jeszcze tak naprawdę w Polsze nie rozliczył z błędów na górze. Może czas na ten pierwszy raz ale prędzej winny i jego świta udrażnianie rur Michałowice będą wąchać kwiatki od spodu niż zostanie rozliczona za cokolwiek. A reszta nadgorliwców to widomo będzie rżnąc głupa i zwali wszystko na kaczy kuper albo jego kota.Jak bardzo opłaca się gra w pucharach prezesi Legii przekonali się w udrażnianie Błonie latach 2011-17. Pięć awansów do fazy grupowej europejskich rozgrywek i trzykrotna gra w pucharach na wiosnę pozwoliła Legii wypracować zdecydowanie najwyższy budżet ze wszystkich drużyn ekstraklasy. W 2015 roku wynosił 108 milionów przepychanie kanalizacji błonie złotych, ale zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów sezon później wystrzeliło klub na księżyc. Z raportu finansowego ekstraklasy wynika, że mistrzowie Polski zanotowali wówczas gigantyczny skok przychodów My mamy słabą praktykę w przepychanie kanalizacji Michałowice samodzielnym "rozliczaniu" winnych - odpowiednio wcześnie i w taki sposób by ich następcom na myśl nie przyszło powielać tych przepychanie rur Brwinów samych lub gorszych błędów.  Jak już rządzący popełnili kardynalne błędy to rozliczali nas sąsiedzi - bez certolenia się tylko zwyczajnie rozbierając Rzeczpospolitą. 
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, austriacki chadek Otmar Karas, którego poprosiłem o komentarz do czwartkowego wydarzenia mówi: "Rządy Polski i Węgier blokują swoim narodom pieniądze i szansę wyjścia z kryzysu. Nie będzie bowiem Funduszu Odbudowy bez zasady rządów prawa. Najwyższy czas, aby zaakceptowali te zasady i wartości europejskie jako wspólną podstawę Unii Europejskiej. Zobowiązali się je szanować, kiedy wchodzili do Unii Europejskiej i muszą je szanować także dzisiaj" .
I teraz ktoś uwierzy, że to oni najlepiej wiedzą, co dla tej Unii jest dobre, a liderzy pozostałych 25 państw nie wiedzą co czynią? Tylko PiS i FIDESZ dysponują znakomitymi ekspertami od prawa europejskiego, by autorytatywnie stwierdzić, że sporny mechanizm nie ma podstaw prawnych, a specjaliści z pozostałych państw, prawnicy Rady Unii Europejskiej, Parlamentu i Komisji Europejskiej błądzą jak dzieci
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 33

PostWysłany: Nie Maj 02, 2021 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdaniem prezesa sieci dziś warunki dla wprowadzania roślinnych dań są zupełnie inne. Inne, czyli lepsze. - Tamta oferta nie znalazła uznania naszych gości i z czasem została wycofana. W 2009 roku polscy konsumenci nie byli gotowi na roślinnego burgera, teraz najprawdopodobniej są - mówi Pieńkowski.

Czy to zatem początek roślinnej rewolucji w menu McDonald’s? Sieć do tematu kolejnych kanapek bez mięsa podchodzi ostrożnie. Podstawowy powód jest Jakie doświadczenie i certyfikaty posiada nasza firma do wykonania usługi montażu bądź serwisu klimatyzacji? klimatyzacja Piaseczno
Klimatyzacja i kompleksowe usługi klimatyzacyjne: montaż i serwis klimatyzacji do zastosowań biznesowych i indywidualnych.
Posiadamy certyfikat Autoryzacyjny instalacji urządzeń i systemów klimatyzacyjnych, co oznacza, że klimatyzatory klimatyzacja Konstancin Jeziorna zamontowane przez nas nie tracą gwarancji. Nasza oferta jest również skierowana do użytku prywatnego przez Klientów montaż klimatyzacji Raszyn indywidualnych, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu. Odpowiednia klimatyzacja i poprawne działanie urządzeń wpływają pozytywnie na ludzi oraz otoczenie. Warto dodać, że poprawnie zainstalowana montaż klimatyzacji Piaseczno klimatyzacja poprawia optymalne warunki mieszkańcom domu oraz zwierzakom.  zajmuje się sprzedażą urządzeń takich jak pomniejsze klimatyzatory, klimatyzatory split oraz klimatyzatory multisplit. Do kategorii split zaliczamy: klimatyzatory kanałowe, klimatyzacja ożarów mazowiecki kasetowe, ścienne i podłogowo-sufitowe. Kategoria multisplit jest rozwiązaniem, w którym do jednostki wewnętrznej jest przypisanych kilka jednostek zewnętrznych, dzięki czemu koszty utrzymania takich jednostek klimatyzacyjnych montaz klimatyzacji Ożarów są niższe i niekiedy lepsze. Produkty, które oferujemy są przeznaczone dla użytku domowego, jak i również dla biznesu, czyli dla firm, biurowców, a także serwerowni i wielu innych.
Na nasze urządzenia klimatyzacyjne dajemy gwarancję, a także serwis pogwarancyjny na  klimatyzatory split montaż klimatyzacji Piaseczno oraz klimatyzatory multisplit. W przypadku produktów renomowanych producentów oferujemy jakość i najnowszą technologię przy zachowanym designie i funkcjonalności.
Nasza firma stawia na pomoc Klientom w zakresie doradztwa technologii i doboru odpowiedniego sprzętu do mieszkania. Po udzieleniu istotnych montaż klimatyzacji Pruszków informacji wybieramy razem z Klientem urządzenie, które będzie pasować do domostwa, nie tylko ze względu na skuteczność, ale również i cenę. Nasi klimatyzacja Piaseczno specjaliści wskażą, w którym miejscu klimatyzacja powinna być zainstalowana, dzięki czemu uzyskamy odpowiedź, które miejsce będzie wspierać najlepszą efektywność pracy urządzenia. Oferujemy klimatyzacja Raszyn urządzenia producentów takich jak: LG, SAMSUNG, GREE, TOSHIBA i MDV.
Służymy pomocą w doborze mocy oraz rodzaju urządzenia. Zapraszamy także do skorzystania z oferty naszych urządzeń, które klimatyzacja Pruszków charakteryzują się wysoką jakością, co gwarantuje wieloletnia działanie sprzętu.
Poprawna temperatura i świeżość powietrza wpływa na nasze zdrowie, dzięki czemu podczas wymiany powietrza mamy dostęp do czystego tlenu bez zanieczyszczeń. Przy użytkowaniu klimatyzacji warto montaż klimatyzacji Konstancin Jeziorna pamiętać o tym, aby ją regularnie czyścić. Czyszczone urządzenia lepiej funkcjonują i nie ulegają awariom tak często jak te, których konserwacja nie była przeprowadzana. W związku z tym nasza firma podejmuje się konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych.prosty: Polacy w McDonald's wybierają głównie ofertę z mięsem. Połowa kupuje kanapki oparte o wołowinę, połowa o drób. Ale jednak próby trwają.
_________________
kwota klimatyzacja Warszawa klimatyzatory, klimatyzacja wentylacja wentylacje split
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Maj 02, 2021 15:32    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum IFA - filolodzy angielscy 2009 Strona Główna -> Integracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

IFA - filolodzy angielscy 2009  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group